Kategoriler

Flash Disc ler Micro Sd Hafıza Kartı Okuyucuları

Göster:
Sırala:
Micro USB 2.0 to Ethernet Micro USB to Ethernet Çevirici Kart Lan İnternet Dönüşt&..
79.90TL
1 yorum yapılmış.
1 Ucu Dişi 1 Ucu Erkek USB Kablo Açıklama USB2.0 Kablo, USB sinyelleri maksimum mesafeye ..
49.90TL
1 yorum yapılmış.

Cep Telefonu USB Flash Bellekler

Hayatınızı kolaylaştıran akıllı cep telefonu ve tabletler, temel özellikleri olan haberleşme imkânlarının yanı sıra, hobi, oyun, eğlence, fotoğraf ve video çekimi gibi pek çok aktivite için kullanılabiliyor. Satın aldığınız akıllı cihazın üzerinde bulunan dâhili depolama boyutunun yetersiz kaldığı zamanları ise muhtemelen birden fazla defa yaşamışsınızdır. Birçok firma tarafından, gereksinimlerinize uygun olarak üretilen USB flash bellekler sayesinde, bundan sonra akıllı aygıtınızda depolama sorunu yaşamayacak, bu cihazlarınıza veri aktarmanız çok daha kolay bir hale gelecek.

Cep Telefonu Flash Belleği

Hemen herkeste bulunan cep telefonu ve akıllı tabletler günlük yaşamın adeta bir parçası oldu. Toplu taşıma aracı kullanıyorsanız çoğu kişinin akıllı aygıtlarında müzik dinlediğini, oyun oynadığını ya da dizi film gibi video içerikleri izlediğini görmüşsünüzdür. Bu içeriklerin tamamı akıllı aygıtların depolama alanında bulunur. Eğer sahip olduğunuz aygıtın depolama kapasitesi haricen takılan belleklerle genişletilemiyorsa, USB flash bellekler bu sorununuzu ortadan kaldırabilir. Bilgisayar aracılığıyla USB flash belleklerinize aktarabileceğiniz istediğiniz içeriği, cep telefonunuzla çalıştırabilirsiniz. Cep telefonu USB flash bellekler aynı zamanda akıllı tabletlerde de kullanılabilir. Bu sayede cihazlarınızın depolama alanını çaba harcamadan arttırabilir, USB flash belleklere yüklediğiniz resim, müzik, video gibi içerikleri arzu ettiğiniz cihazda oynatabilirsiniz. Aynı zamanda internet bağlantısı bulunmayan yerlerde dosya taşımanız gerekirse, akıllı aygıtınızdaki içeriği USB flash belleğinize kopyalayarak farklı akıllı cihazlarla ya da bilgisayarlarla paylaşabilirsiniz.

Cep Telefonuna Flash Bellek Nasıl Takılır?

Firmalar tarafından farklı telefon modelleri için geliştirilen cep telefonu USB flash bellekler Android işletim sistemli cihazlar için bir tarafı mini USB, diğer tarafı USB girişi şeklindedir. iOS işletim sistemiyle gelen cihazlara özel olarak üretilen USB flash belleklerin ise bir tarafı lightning, diğer tarafı USB bağlantı yapısına sahiptir. Satın alacağınız ürünü dikkatli bir şekilde inceleyip, sahip olduğunuz cep telefonu ya da tabletle uyumlu olup olmadığını tespit etmeniz önemlidir. Akıllı cihazınızı şarj etmek için kullandığınız yuvaya takacağınız USB flash bellek aracılığıyla cihazınızdaki verileri bu belleğe aktarabilir, bellekteki verileri de cihazınıza taşıyabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ürüne göre belleklerdeki resim, müzik, video gibi çoklu ortam dosyalarını aktarım için beklemenize gerek kalmadan doğrudan cihazınız üzerinden oynatabilirsiniz. Kimi USB flash belleklerle gelen veya Android market, AppStore gibi dijital içerik sağlayıcılar üzerinden indirebileceğiniz uyumlu dosya yönetici uygulamalarıyla bilgisayarlardaki dosya düzenleme alışkanlığınızı akıllı cihazlarınızda da sürdürebilirsiniz.

Cep Telefonunda Flash Bellek Kullanma Avantajları Nelerdir?

Kapasite konusunda gelişen teknolojik imkânlar, akıllı cihazların bazıları için değişiklik sağlayamayabiliyor. Örneğin Android işletim sistemli pek çok üründe harici olarak depolama kapasitesi arttırma yuvası vardır. Akıllı cihazlarla gelen dâhili depolama alanı ne kadar olursa olsun, üreticinin izin verdiği boyutlar içerisinde bu cihazlara arzu edilen miktarda harici bellek takılabilir. Bu sayede cihazın kamera kayıtlarında, kullanıcının video, müzik ve oyun gibi aktivitelerinde herhangi bir kesinti yaşanmaz. iOS işletim sistemli cihazlarda durum biraz daha farklıdır. Üretici firma, güvenlik, tasarım, performans gibi çeşitli nedenlerden ötürü ilgili cihazlara haricen bellek takılmasını engellemiştir. Ayrıca bilgisayar aracılığıyla bu cihazlara doğrudan dosya ve müzik aktarımını da çeşitli yazılımlara bağlı kılmıştır. Kullanıcılar açısından pek de pratik olmayan bu yöntem, USB flash bellek kullanımının önünü açarak akıllı cihazlara dosya aktarım ve bu cihazların içeriğine erişimde kolaylık sağlamıştır. Ayrıca yolculuk, toplantı gibi sürekli bilgisayar erişiminin olamadığı durumlarda da yüksek kapasiteleri sayesinde işlev bakımından daha önemli hale gelen USB flash belleklerin ilerleyen zamanlarda popülaritesinin artması bekleniyor. Devamını Gizle