Kategoriler

Kulaklıklar

Göster:
Sırala:
True E6S Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Göstergeli -20%
ÇİFT MİKROFONLU  |  POWERBANK KUTULU Ledli Şarj Göstergeli GENİŞ UYUMLUL..
249.90TL 199.90TL
1 yorum yapılmış.

Bluetooth Kulaklık Fiyatları
Bluetooth Kulaklıklar


Sesli iletişimin vazgeçilmez araçları olan cep telefonları ile görüşme yapılırken telefonun elde tutulması hareket kabiliyetini önemli derecede kısıtlar. Özellikle araç kullanırken bu durum oldukça tehlikeli olabilir. Cep telefonu görüşmelerinin bir kulaklık aracılığı ile yapılmasını sağlayan bluetooth kulaklıklar ise bu olumsuzlukları ortadan kaldırarak, cep telefonu görüşmelerinin çok daha rahat ve güvenli şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Bluetooth Kulaklık Fiyatları

Bluetooth kulaklık modelleri farklı özelliklere sahiptir. Jabra, Plantronics ve Samsung gibi firmalara ait ürünlerin fiyatları da sahip oldukları bu özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Bluetooth kulaklık seçiminde öncelikle ürünün ergonomisine dikkat edilmelidir. Tercih edilecek ürünün kulağa rahat takılması ve kulakta rahatsız edici bir his yaratmaması gerekir. Diğer önemli nokta ise cihazın ses aktarım kalitesidir. Bu cihazların, tarafların birbirlerini net şekilde duyabilmeleri için sesi her iki yöne de kaliteli şekilde iletmesi gerekir. Bazı modellerde bulunan ortam gürültüsünü engelleme özelliği, arka plandaki sesi engelleyerek sadece konuşan kişinin sesinin karşı tarafa aktarılmasını sağlar.

Ürün tercihinde cihazın pil kapasiteleri ve şarj olma süreleri de dikkate alınmalıdır. Uzun süreli kullanımlarda zor duruma düşülmemesi için yüksek kapasiteli pili olan, kısa sürede şarj edilen veya şarj üniteli saklama kabı olan ürünler tercih edilebilir. Eğer tercih edilecek ürün müzik dinlemek için veya birden fazla telefon ile birlikte kullanılacaksa, seçilecek cihazın bu özellikleri desteklediğinden emin olunmalıdır.

Bluetooth Kulaklık Ne İşe Yarar?

Bluetooth kulaklıklar cep telefonları ile görüşme yapılırken telefonun elde tutulması zorunluğunu ortadan kaldırır. Telefon görüşmelerinin, üzerine mikrofon ve hoparlör bulunan ve kulağa pratik şekilde sabitlenen bir kulaklığa kablosuz olarak aktarılmasını sağlayan bu cihazlar araç kullanırken, çalışırken, yürürken, spor yaparken ya da ellerin dolu olduğu herhangi bir anda önemli derecede kolaylık sağlarlar. Ayrıca bu kulaklıklar kullanılırken cep telefonu doğrudan kulağa tutulmadığı için telefondan yayılan radyasyondan da etkilenilmez.

Bu cihazlar ayrıca cep telefonlarında ve bluetooth özelliğine sahip cihazlarda oynatılan medya dosyalarının seslerinin dinlenmesi için de kullanılabilir. Bu kullanım, kargaşa yaratan kablolar olmadığından dolayı daha konforlu bir kulaklık kullanımı sağlar.

Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır?

İlk kullanımdan önce bluetooth kulaklığın cep telefonu ile eşleştirilmesi gerekir. Bu işlem cep telefonlarının bluetooth ayarlarından, cihaz ekleme şeklinde yapılabilir. Kulaklık ve cep telefonu eşleştirildikten sonra cihaz kullanıma hazırdır. Bluetooth kulaklığın kullanılabilmesi için hem kulaklık açık olmalı, hem de cep telefonunun bluetooth özelliği aktif olmalıdır.

Bluetooth kulaklıklar kulak kepçesine ya da kulak yoluna takılarak kullanılırlar. Cep telefonuna arama geldiğinde, eğer telefon ile kulaklık arasında 10 metreden daha az mesafe varsa bu arama bluetooth kulaklık aracılığı ile cevaplanabilir. Bu cihazlar ile gelen aramaların cevaplanması ya da reddedilmesi kulaklık üzerindeki fiziksel bir tuş ya da sesli komut ile yapılabilir. Gelen aramaların cevaplanmasının yanında bu cihazlar ile son aranan numaralara çağrı da yapılabilir. Bluetooth kulaklıklar enerjilerini dahili pillerinden aldıklarından dolayı, pilin azaldığı durumlarda kullanıma devam edilebilmesi için cihazın şarj edilmesi gerekir.

Bluetooth Kulaklık ile Müzik Dinleme

Bluetooth kulaklıklar, sesli görüşme yapmanın yanında müzik dinleme amacıyla da kullanılabilir. Ancak bu cihazlar müzik dinlemek için kullanılacaksa, tercih edilecek cihazda bu özelliğin bulunup bulunmadığına dikkat edilmelidir. Müzik dinlemek için ürün seçiminde tek kulağa takılan modeller tercih edilebileceği gibi, daha iyi bir müzik deneyimi için stereo özelliğine sahip ve her iki kulağa birden takılan modellerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Bu ürünlerle müzik dinlenirken, cihaz özelliğine göre çalan parçanın telefon üzerinden değiştirilmesi gerekebilir. Ancak bazı modellerde cep telefonu ile senkronizasyon tam olarak sağlanır ve telefonda çalan parçalar kulaklık üzerindeki tuşlar aracılığıyla durdurulabilir, tekrar başlatılabilir veya önceki ya da sonraki parçaların çalınması sağlanabilir.